Oczka wodne

 oczka wodne wykonywane są tylko w przypadku realizacji całego ogrodu. Ekoland Ogrody nie przyjmuje zleceń na same oczka wodne.

Usługi kompleksowego projektowanie i wykonywania ogrodów świadczymy w Skierniewicach, Łowiczu, Rawie Mazowieckiej, Żyrardowie, Grodzisku Mazowieckim i w Warszawie. Zapraszamy do kontaktu

Nie da się ukryć, że oczka wodne to jeden z najbardziej urokliwych elementów ogrodu. Są idealnym miejscem do życia dla wodnej roślinności, a także zwierząt, które znajdują schronienie wśród ich gęstych liści i korzeni. Cieszą zatem oko i ucho. Miejsce przy oczku wodnym jest świetną strefą relaksu i wypoczynku. Nadaje ogrodowi romantycznego charakteru.

Rośliny do oczka wodnego

Warto tu zachować rozwagę i uwzględnić indywidualnie obsadzanie roślin. Kilka stref roślinności podnosi atrakcyjność oczka. Rośliny poza tym, że świetnie się prezentują, są bardzo ważne, ponieważ zaopatrują wodę w tlen, dają schronienie owadom, ślimakom, rybom i zaskrońcom. To forma małego ekosystemu w przydomowym ogrodzie. Żaby oraz ropuchy składają skrzek wśród pędów oraz liści roślin. Zacienione wnętrze zbiornika zapobiega rozwijaniu się glonów. Do oczek wodnych zalecane są do jednakowo rośliny delikatne oraz rodzime, dostosowane do warunków naszego klimatu. Bardzo praktyczne są rośliny oczyszczające oczko wodne. Każdą zmorą oczka są glony a wśród roślin, które mogą nam w tym skutecznie pomóc są:

-rdest ziemnowodny
-rogatek sztywny
-gałęzatka kulista
-moczarka kanadyjska
-przęstka pospolita
-wywłócznik wodny
-rdestnica kędzierzawa

Pięknie prezentują się również rośliny pływające w oczku wodnym,  a wśród nich:

  • żabiściek pływający
  • salwinia pływająca
  • rzęsy wodne
  • azolia karolińska
  • lilia wodna
  • hiacynt wodny
  • kaczeniec

Oczka wodne w Skierniewicach

Ważne jest, by oczko wodne zaplanować w miejscu, gdzie promienie słońca nie docierają z całą swoją mocą. Oczko wodne, wystawione na działanie promieni słonecznych  szybko zacznie się zanieczyszczać. Mocne słońce świecące przez cały dzień powoduje ogromny wykwit glonów na wodzie. Najlepsze miejsce na ulokowanie tego zbiornika to półcień. Firma Ekoland ogrody posiada doświadczenie w zakładaniu oczek wodnych w dużych i średniej wielkości ogrodach. Pomożemy Ci wybrać odpowiednie miejsce, doradzimy jakiego rodzaju wykop należy wykonać. Wprowadzimy Cię w kwestie pielęgnacji oczka wodnego, dobierzemy sprzęt filtrujący, możemy podjąć się również jego corocznej konserwacji i oczyszczaniu. Oczko wodne stanowi piękny element ogrodu, jednak aby utrzymywało ten stan, musi być regularnie oczyszczane i pielęgnowane.  Najlepiej do tego sprawdzi się profesjonalna firma ogrodnicza.

Woda do oczka wodnego

Gdy już powstanie nasze wymarzone oczko wodne, czas by je napełnić. Jak to zrobić? Najprostszy sposób to napełnienie go wodą wodociągową za pomocą węża ogrodowego. Ten sposób ma jednak kilka wad. Woda w wodociągach w różnych miastach może mieć różne składy. Może być chlorowana albo zawierać spore ilości fosforu – co może spowodować szybkie powstanie glonów. Innym, tańszym, pomysłem jest wykorzystanie wody deszczowej. Musimy jednak pamiętać, aby ją uprzednio oczyścić, gdyż może zawierać substancje, które będą szkodliwe dla naszych roślin i ryb. Oczko wodne możemy również napełnić wodą ze studni, jeśli mamy pewność, że jest dobrej jakości. W przeciwnym razie może doprowadzić do powstania sporej ilości glonów. Jeżeli chcemy cieszyć się piękną roślinnością zarówno wokół oczka, jak i w nim, musimy zapewnić roślinom dobre środowisko życia. 

Oczka wodne - galeria realizacji

Oczka wodne Skierniewice z firmą Ekoland Ogrody

Firma Ekoland Ogrody to firma z wieloletnimi tradycjami. Działamy w branży ogrodniczej odkąd pamiętamy. Naszą działalność rozpoczynaliśmy od usług ogólnobudowlanych, przekształcając to z czasem w specjalizację kompleksowego zakładania ogrodów. Działamy na obszarze województwa łódzkiego oraz województwa mazowieckiego. Nasza siedziba mieści się w Skierniewicach.

Zapraszamy do kontaktu z nami. Omówimy potrzeby oraz wymagania, a także dobierzemy odpowiednie rośliny tak, aby Państwa ogród cieszył oko przez cały rok.

Kompleksowa usługa

Do realizacji ogrodów podchodzimy kompleksowo, by stworzyć w pełni funkcjonalny i wyjątkowy ogród.

Duże doświadczenie

Działamy na rynku już od ponad 30 lat i mamy na koncie setki zrealizowanych projektów ogrodów.

Atrakcyjne ceny

Oferujemy atrakcyjne ceny oraz tworzymy ogrody na każdą kieszeń, zarówno małe, jak i duże.

Siedziba firmy Ekoland Ogrody

Wykonujemy oczka wodne

Nasze kompleksowe usługi ogrodnicze oferujemy dla Klientów w takich miastach, jak: Łowicz, Nieborów, Rawa Mazowiecka, Biała Rawska, Żyrardów, Mszczonów, Grodzisk Mazowiecki, Tomaszów Mazowiecki, Grójec, Piaseczno, Pruszków oraz Warszawa. Zapraszamy do kontaktu