Pergole

Jedną z pozycji w naszej rozbudowanej ofercie jest budowa pergoli ogrodowych. Usługi świadczymy w Skierniewicach, Łowiczu, Rawie Mazowieckiej, Żyrardowie, Grodzisku Mazowieckim i w Warszawie. Zapraszamy do kontaktu!

Pergole Ogrodowe​

Pergole ogrodowe to ostatnimi czasy jedne z najbardziej pożądanych elementów małej architektury ogrodowej. Popularne od lat drewniane place zabaw i altany ugruntowały już swoją pozycję w spisie obowiązkowych elementów ogrodowych. Teraz pergole zaczynają dołączać do tej listy i stają się coraz bardziej doceniane przez posiadaczy ogrodów. Ich podstawową funkcją, jest podpieranie roślin w ogrodzie, jednak zalety tych konstrukcji długo można by wymieniać. Kratownice pokryte kwiatami, są źródłem naturalnego cienienia w ogrodzie. Ich bardziej subtelną zaletą, jest wyznaczenie miejsca, które zapewnia prywatność i chroni przed niepożądanym wzrokiem. Oprócz praktycznych zalet pergole posiadają wyjątkowy urok i stanowią przepiękną, romantyczną ozdobę ogrodu. 

Firma Ekoland Ogrody od ponad 30 lat zajmuje się zakładaniem ogrodów. Do naszej pracy podchodzimy z największą pasją, a wykonane przez nas realizacje są naszą największą dumą. Z przyjemnością pomożemy Ci stworzyć pergolę kwiatową w Twoim ogrodzie. 

Pergole tarasowe​

Pergole tarasowe stosowane są najczęściej w nowoczesnym budownictwie. Służą do zabudowy tarasu przy domach jednorodzinnych, chroniąc go przed opadami atmosferycznymi, a także osłaniają od słońca spędzających tam czas domowników. Konstrukcje najczęściej wykonywane są z aluminium, ale mogą też posiadać elementy drewniane lub materiałowe. Pergole pełnią funkcję rekreacyjną i doskonale się w niej sprawdzają. Dzięki nim można zaplanować grilla z rodziną, nie obawiając się nagłych zmian pogody, a także uzyskać dodatkowe miejsce do zabawy dla dzieci. 

Pergole stanowią elegancki element aranżacji zewnętrznej, pożądany przez wszystkich posiadaczy dużego tarasu. W zależności od potrzeb pergola tarasowa może mieć rozsuwany dach, posiadać od jednej do czterech ścian, lub składać się jedynie z dachu podpieranego na słupach wsporczych.

Pergole ogrodowe drewniane

Pergole ogrodowe drewniane mogą być obsadzone roślinami pnącymi, które rozrastają się, tworząc zieloną, kwiatową ścianę. Naszą ulubioną formą są drewniane pergole – wykonywane ze słupów oraz kratownic, przy których zasadzić można rabatę aktinidii chińskiej, glicynii lub innej rośliny pnącej. Motyw różanej pergoli wielokrotnie pojawiał się w filmach – stała się ona niejako jednym z symboli romantycznej miłości. Drewniana pergola będzie pasować do romantycznego ogrodu, pełnego różnego rodzaju kwiatów. Do równo ścinanego trawnika, korzystniej może wyglądać pergola metalowa, wpasowująca się w modernistyczny styl ogrodu. Wygląd pergoli można jednak dowolnie zaprojektować.

Jeżeli marzysz o pergoli w Twoim ogrodzie, skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci wybrać najlepszą opcję budowy pergoli, a także wykonamy ją dla Ciebie. 

''Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem''
Claude Monet - francuski malarz

Pergola Drewniana - jak zrobić pergolę?

  • Chcąc wykonać pergolę, powinniśmy najpierw zadecydować, do jakich celów będziemy jej używać. Czy ma pełnić jedynie funkcję ozdobną? Czy może pragniemy uzyskać praktyczne i przytulne miejsce do spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną? 
  • Wybieramy najbardziej funkcjonalne miejsce na konstrukcję.
  • Następnie, należy określić, jakie wymiary powinna mieć konstrukcja. 
  • Wybieramy styl wykonania i dobieramy do niego materiały, które najlepiej spełnią nasze oczekiwania.
  • Jeżeli wybraliśmy pergolę drewnianą – dobieramy najbardziej pasujące do niej kwiaty, uwzględniając styl ogrodu i walory estetyczne roślin. Mogą to być bluszcze, rośliny pnące lub owocowa winorośl.
    Należy pamiętać, że równie istotną kwestią, jak sama pergola, są rosnące na niej rośliny. Ich dobre przyjęcie, może zależeć od pory zasadzenia, rodzaju gleby oraz odpowiedniej pielęgnacji. Pergola bez pięknie kwitnących kwiatów nie będzie aż tak imponująca. Warto więc zainwestować w profesjonalną pomoc doświadczonych ogrodników. 

Pergole Skierniewice - Galeria realizacji

Pergole Skierniewice z firmą Ekoland Ogrody

Firma Ekoland Ogrody to firma z wieloletnimi tradycjami. Działamy w branży ogrodniczej odkąd pamiętamy. Naszą działalność rozpoczynaliśmy od usług ogólnobudowlanych, przekształcając to z czasem w specjalizację kompleksowego zakładania ogrodów. Działamy na obszarze województwa łódzkiego oraz województwa mazowieckiego. Nasza siedziba mieści się w Skierniewicach.

Zapraszamy do kontaktu z nami. Omówimy potrzeby oraz wymagania, a także dobierzemy odpowiednie rośliny tak, aby Państwa ogród cieszył oko przez cały rok.

Kompleksowa usługa

Do realizacji ogrodów podchodzimy kompleksowo, by stworzyć w pełni funkcjonalny i wyjątkowy ogród.

Duże doświadczenie

Działamy na rynku już od ponad 30 lat i mamy na koncie setki zrealizowanych projektów ogrodów.

Atrakcyjne ceny

Oferujemy atrakcyjne ceny oraz tworzymy ogrody na każdą kieszeń, zarówno małe, jak i duże.

Siedziba firmy Ekoland Ogrody

Pergole Skierniewice

Wykonujemy pergole drewniane i metalowe, w Skierniewicach i okolicy. Jeżeli marzysz o bajkowej pergoli w swoim ogrodzie, realizujemy usługi ogrodnicze w takich miastach, jak: Łowicz, Nieborów, Rawa Mazowiecka, Biała Rawska, Żyrardów, Mszczonów, Grodzisk Mazowiecki, Tomaszów Mazowiecki, Grójec, Piaseczno, Pruszków oraz Warszawa.