Pergole

Pergole Ogrodowe​

Pergole ogrodowe to ostatnimi czasy jedne z najbardziej pożądanych elementów małej architektury ogrodowej. Popularne od lat drewniane place zabaw i altany ugruntowały już swoją pozycję w spisie obowiązkowych elementów ogrodowych. Teraz pergole zaczynają dołączać do tej listy i stają się coraz bardziej doceniane przez posiadaczy ogrodów. Ich podstawową funkcją, jest podpieranie roślin w ogrodzie, jednak zalety tych konstrukcji długo można by wymieniać. Kratownice pokryte kwiatami, są źródłem naturalnego cienienia w ogrodzie. Ich bardziej subtelną zaletą, jest wyznaczenie miejsca, które zapewnia prywatność i chroni przed niepożądanym wzrokiem. Oprócz praktycznych zalet pergole posiadają wyjątkowy urok i stanowią przepiękną, romantyczną ozdobę ogrodu. 

Firma Ekoland Ogrody od ponad 30 lat zajmuje się zakładaniem ogrodów. Do naszej pracy podchodzimy z największą pasją, a wykonane przez nas realizację są naszą największą dumą. Z przyjemnością pomożemy Ci stworzyć pergolę kwiatową w Twoim ogrodzie. 

Pergole tarasowe​

Pergole tarasowe stosowane są najczęściej w nowoczesnym budownictwie. Służą do zabudowy tarasu przy domach jednorodzinnych, chroniąc go przed opadami atmosferycznymi, a także osłaniają od słońca spędzających tam czas domowników. Konstrukcje najczęściej wykonywane są z aluminium, ale mogą też posiadać elementy drewniane lub materiałowe. Pergole pełnią funkcję rekreacyjną i doskonale się w niej sprawdzają. Dzięki nim można zaplanować grilla z rodziną, nie obawiając się nagłych zmian pogody, a także uzyskać dodatkowe miejsce do zabawy dla dzieci. 

Stanowią elegancki element aranżacji zewnętrznej, pożądany przez wszystkich posiadaczy dużego tarasu. W zależności od potrzeb pergola tarasowa może mieć rozsuwany dach, posiadać od jednej do czterech ścian, lub składać się jedynie z dachu podpieranego na słupach wsporczych.

Pergole ogrodowe drewniane

Pergole ogrodowe wykonywane są z metalu lub drewna, mogą być pokryte materiałem lub obsadzone roślinami pnącymi, które rozrastają się, tworząc zieloną, kwiatową ścianę. Naszą ulubioną formą są drewniane pergole – wykonywane ze słupów oraz kratownic, przy których zasadzić można rabatę aktinidii chińskiej, glicynii lub innej rośliny pnącej. Motyw różanej pergoli wielokrotnie pojawiał się w filmach – stała się ona niejako jednym z symboli romantycznej miłości. Drewniana pergola będzie pasować do romantycznego ogrodu, pełnego różnego rodzaju kwiatów. Do równo ścinanego trawnika, korzystniej może wyglądać pergola metalowa, wpasowująca się w modernistyczny styl ogrodu. Wygląd pergoli można jednak dowolnie zaprojektować.

Jeżeli marzysz o pergoli w Twoim ogrodzie, skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci wybrać najlepszą opcję budowy pergoli, a także wykonamy ją dla Ciebie. 

''Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem''
Claude Monet - francuski malarz

Pergola Drewniana - jak zrobić pergolę?

  • Chcąc wykonać pergolę, powinniśmy najpierw zadecydować, do jakich celów będziemy jej używać. Czy ma pełnić jedynie funkcję ozdobną? Czy może pragniemy uzyskać praktyczne i przytulne miejsce do spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną? 
  • Wybieramy najbardziej funkcjonalne miejsce na konstrukcję.
  • Następnie, należy określić, jakie wymiary powinna mieć konstrukcja. 
  • Wybieramy styl wykonania i dobieramy do niego materiały, które najlepiej spełnią nasze oczekiwania.
  • Jeżeli wybraliśmy pergolę drewnianą – dobieramy najbardziej pasujące do niej kwiaty, uwzględniając styl ogrodu i walory estetyczne roślin. Mogą to być bluszcze, rośliny pnące lub owocowa winorośl.
    Należy pamiętać, że równie istotną kwestią, jak sama pergola, są rosnące na niej rośliny. Ich dobre przyjęcie, może zależeć od pory zasadzenia, rodzaju gleby oraz odpowiedniej pielęgnacji. Pergola bez pięknie kwitnących kwiatów nie będzie aż tak imponująca. Warto więc zainwestować w profesjonalną pomoc doświadczonych ogrodników. 

Pergole Skierniewice

Wykonujemy pergole drewniane i metalowe, w Skierniewicach i okolicy. Jeżeli marzysz o bajkowej pergoli w swoim ogrodzie, realizujemy usługi ogrodnicze w takich miastach, jak: Łowicz, Nieborów, Rawa Mazowiecka, Biała Rawska, Żyrardów, Mszczonów, Grodzisk Mazowiecki, Tomaszów Mazowiecki, Grójec, Piaseczno, Pruszków oraz Warszawa.