Projektowanie ogrodów

Skierniewice / Łowicz /Żyrardów / Rawa Maz.

Projektowanie ogrodów w Skierniewicach stanowi część oferty firmy Ekoland. Zajmujemy się projektowaniem ogrodów na terenie Skierniewic, Żyrardowa, Łowicza, Rawy Mazowieckiej i nie tylko. Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych jak i duże firmy. Projektowanie ogrodów to nie tylko nasza praca ale przede wszystkim ogromna pasja, której końcowy efekt zawsze nas zaskakuje i cieszy nasze oko. Naszym zadaniem jest zdefiniowanie potrzeb wszystkich właścicieli ogrodu, skonfrontowanie ich z rzeczywistością i urealnienie.

Projektowanie ogrodów - jak zacząć?

Styl życia rodziny

Bierzemy pod uwagę mieszkańców domu, ważne czy to są dzieci czy emeryci a może domownicy posiadają psy lub koty. Istotne jest również to, jaki ogród będzie miał przeznaczenie: czy ma to być strefa relaksacyjna pełna ciszy i spokoju a może towarzyska, bardziej do grillowania i spędzania czasu z bliskimi. Wszystko to ma znaczenie przy doborze roślin, architektury ogrodu oraz jego wyposażenia.

Sposób użytkowania ogrodu

Zawsze zadajemy pytanie kto będzie odpowiedzialny za zajmowanie się ogrodem, i czy w trakcie wyjazdów wakacyjnych, weekendowych będzie ktoś kto się nim zajmie. Pod tym kątem też wybieramy rośliny, które będą wymagały podlewania. Dodatkowy aspekt to potrzeby domowników: strefa do sportu, kącik majsterkowicza czy tez wielbiciela ogrodu uprawnego. Czasami klienci mają potrzebę stworzenia ogrodu zimowego lub oranżerii – co ma ogromny wpływ na koszt projektu.

Estetyka

Po określeniu w jakim charakterze widzimy nasz ogród (styl klasycznym, nowoczesny, naturalistyczny) zalecamy by z projektantem przejrzeć różne inspiracje dostępne w katalogach, online, by ogród który wykonamy był dosłownie ogrodem marzeń. W końcu ma nas on zachwycać i cieszyć nasze oko. Kluczowy jest również wybór materiałów jakich użyjemy do ogrodu.

Pielęgnacja

Podstawowe pytanie – czy o ogród będziemy dbać samodzielnie, czy też korzystać z pomocy specjalistycznej firmy wykonującej prace ogrodnicze. Jeśli sami będziemy opiekunami naszego ogrodu, to rodzi się pytanie – jakim czasem będziemy dysponować i zasadnicze pytanie – czy lubimy to w ogóle robić. Znamy pasjonatów ogrodów ale są też osoby której wola zaufać profesjonalistom, lub które nie czują się pewnie i komfortowo w tego typu pracach.

Budżet

Jest to bardzo ważny aspekt, który bierzemy pod uwagę, tak by nie przekroczyć założonych wydatków.

"Sadzenie kwiatów to jak otwieranie nieznanej książki, ponieważ w jednej i drugiej sytuacji rozpoczyna się coś nowego. A ogród jest całą biblioteką.”
N. Roberts

Projektant ogrodów Skierniewice

Projektant ogrodów w Skierniewicach ma za zadanie stworzyć zieloną przestrzeń dla swoich Klientów tak, aby mogli oni czerpać przyjemność z obcowania z nią. Ogród ma służyć wypoczynkowi, ale także ukojeniu, relaksacji, zdrowiu. W zależności od upodobań Klientów projektant zaproponuje takie rozwiązania w ogrodzie, aby były one dla nich satysfakcjonujące, ale także aby utrzymanie ogrodu nie było zbyt wymagające. 

Projekty ogrodów Skierniewice

Oprócz projektów ogrodów wykonujemy projekty:

  • małej architektury,
  • oczek wodnych,
  • chodników ogrodowych,
  • oświetlenia ogrodowego,
  • naświetleń ogrodowych,
  • tarasów,
  • pergoli,
  • ozdób ogrodowych,
  • murków,
  • małych elementów murowanych.

Projektowanie ogrodu Skierniewice

Wykonujemy projekty ogrodu dla Klientów ze Skierniewic i okolic. Nasze kompleksowe usługi ogrodnicze oferujemy dla Klientów w takich miastach, jak: Łowicz, Nieborów, Rawa Mazowiecka, Biała Rawska, Żyrardów, Mszczonów, Grodzisk Mazowiecki, Tomaszów Mazowiecki, Grójec, Piaseczno, Pruszków oraz Warszawa.