Projektowanie ogrodów

Projektowanie ogrodów Skierniewice

Projektowanie ogrodów w Skierniewicach stanowi część oferty firmy Ekoland Ogrody. Zajmujemy się projektowaniem ogrodów na terenie Skierniewic, Żyrardowa, Łowicza, Rawy Mazowieckiej i nie tylko. Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych jak i firmy. Projektowanie ogrodów to nie tylko nasza praca ale przede wszystkim ogromna pasja, której końcowy efekt ma na celu cieszyć każde oko. Naszym zadaniem jest zdefiniowanie potrzeb właścicieli ogrodów, a następnie odwzorowanie go w postaci projektu ogrodu. 

Projektowanie ogrodów - jak zacząć?

Piękny ogród cieszy oczy i pozwala na odpoczynek na łonie natury. Niestety często trudno to jednak osiągnąć sadząc rośliny bez przygotowanego planu. Warto zwrócić się wtedy o pomoc i poradę do osób, które się na tym znają i robią to nie tylko zawodowo, ale także z zaangażowaniem i starannością. Przed rozpoczęciem wykonania projektu ogrodu, należy zwrócić uwagę na kilka punktów, które opisujemy poniżej.

Styl życia rodziny

Bierzemy pod uwagę mieszkańców domu, ważne czy to są dzieci czy emeryci, a może domownicy posiadają psy lub koty. Istotne jest również to, jaki ogród będzie miał przeznaczenie. Czy ma to być strefa relaksacyjna pełna ciszy i spokoju? A może towarzyska, bardziej do grillowania i spędzania czasu z bliskimi? Wszystko to ma znaczenie przy doborze roślin, architektury ogrodu oraz jego wyposażenia.

Sposób użytkowania ogrodu

Zawsze zadajemy pytanie kto będzie odpowiedzialny za zajmowanie się ogrodem i czy w trakcie wyjazdów wakacyjnych, weekendowych będzie ktoś kto się nim zajmie. Pod tym kątem też wybieramy rośliny, które będą wymagały podlewania. Dodatkowy aspekt to potrzeby domowników: strefa do sportu, kącik majsterkowicza czy też wielbiciela ogrodu uprawnego. Czasami klienci mają potrzebę stworzenia ogrodu zimowego lub oranżerii – co ma ogromny wpływ na koszt projektu.

Estetyka

Po określeniu w jakim charakterze widzimy nasz ogród (styl klasyczny, nowoczesny, naturalistyczny), zalecamy by z projektantem przejrzeć różne inspiracje dostępne w katalogach online by ogród, który wykonamy był dosłownie ogrodem marzeń. W końcu ma nas on zachwycać i cieszyć nasze oko. Kluczowy jest również wybór materiałów jakich użyjemy do ogrodu.

Pielęgnacja

Podstawowe pytanie – czy o ogród będziemy dbać samodzielnie, czy też korzystać z pomocy specjalistycznej firmy wykonującej prace ogrodnicze? Jeśli sami będziemy opiekunami naszego ogrodu, to rodzi się pytanie – jakim czasem będziemy dysponować oraz  zasadnicze pytanie – czy lubimy to w ogóle robić? Znamy pasjonatów ogrodów, ale są też osoby, której wola zaufać profesjonalistom lub które nie czują się pewnie i komfortowo w tego typu pracach.

Budżet

Jest to bardzo ważny aspekt, który bierzemy pod uwagę, tak by nie przekroczyć założonych wydatków.

“Sadzenie kwiatów to jak otwieranie nieznanej książki, ponieważ w jednej i drugiej sytuacji rozpoczyna się coś nowego. A ogród jest całą biblioteką.”
N. Roberts

Projektant ogrodów Skierniewice

Projektant ogrodów ma za zadanie stworzyć zieloną przestrzeń dla swoich Klientów tak, aby mogli oni czerpać przyjemność z obcowania z nią. Ogród ma służyć wypoczynkowi, ale także ukojeniu, relaksacji, zdrowiu. W zależności od upodobań Klientów projektant zaproponuje takie rozwiązania w ogrodzie, aby były one dla nich satysfakcjonujące, ale także aby utrzymanie ogrodu nie było zbyt wymagające. 

Projekty ogrodów Skierniewice

Oprócz planów ogrodów wykonujemy także projekty:

 • małej architektury,
 • oczek wodnych,
 • chodników ogrodowych,
 • oświetlenia ogrodowego,
 • naświetleń ogrodowych,
 • tarasów,
 • pergoli,
 • ozdób ogrodowych,
 • murków,
 • małych elementów
 • murowanych.

Projektowanie ogrodu Skierniewice

Wykonujemy projekty ogrodu dla Klientów ze Skierniewic i okolic. Nasze kompleksowe usługi ogrodnicze oferujemy dla Klientów w takich miastach, jak: Łowicz, Nieborów, Rawa Mazowiecka, Biała Rawska, Żyrardów, Mszczonów, Grodzisk Mazowiecki, Tomaszów Mazowiecki, Grójec, Piaseczno, Pruszków czy Warszawa.