Oświetlenie ogrodu

Oświetlenie ogrodu nocą - Ekoland Ogrody

Oświetlenie do ogrodu
w Skierniewicach

Oświetlenie ogrodu ma ogromne znaczenie, kiedy to w sezonie wiosenno-letnim ogród staje się naszym drugim salonem. Piękna pogoda za oknem, sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu na łonie natury. Ogród to miejsce spotkań ze znajomymi, miejsce relaksu i odpoczynku. Zainstalowanie właściwego oświetlenia, pozwoli nam na cieszenie się ogrodem również wieczorem i w nocy. Odpowiednio dobrane ogrodowe oświetlenie, nie tylko idealnie oświetli ogród ale również stworzy niepowtarzalny, magiczny klimat. Wybór w oświetleniu ogrodowym jest ogromny, ważne jest by dobrać je idealnie do charakteru ogrodu, uwzględniając w nim strefy: relaksu, odpoczynku, czy doświetlenia ścieżek. Gra świateł może naprawdę zdziałać cuda, a opcji na oświetlenie ogrodu jest wiele: lampy led, kule, oświetlenie solarne, oświetlenie z czujnikiem ruchu i na pilota. Przestrzenie ogrodowe mają to do siebie, że raczej ciężko tu mówić o oświetleniu głównym. Doświetlamy raczej konkretne, kluczowe części ogrodu. Podpowiemy zatem, na co zwracać uwagę i w jakich miejscach na pewno nie powinno zabraknąć lamp.

nowoczesne oświetlenie ogrodu

Wybór oświetlenia jest tak duży, że ciężko jest wybrać ten, który faktycznie będzie pasował do naszego ogrodu. Oświetlenie oprócz tego, że pełni funkcję zwiększenia bezpieczeństwa korzystania z elementów architektury i przestrzeni zielonej po zmroku, to może również upiększyć i wzbogacić ogród wizualnie.

Nowoczesne oświetlenie ogrodu to nie tylko forma zewnętrzna, a przede wszystkim technologia, na bazie której powstały lampy ogrodowe. Nowatorski rodzaj oświetlenia ogrodu doskonale sprawdzi się w każdej aranżacji ogrodu.

Do nowoczesnych form oświetlenia można zaliczyć minimalistyczne latarnie czy lampy solarne wkomponowane w podłoże, np. w kostkę brukową.

Oświetlenie Ogrodowe – Przykładowe Rozwiązania

Opcji na oświetlenie jest wiele, wszystko zależy od charakteru ogrodu oraz od budżetu jakim dysponuje Klient. Proponowanych przez nas rozwiązań jest wiele i dobrze, jeśli oświetlenie ogrodowe zaprojektujemy przed zagospodarowaniem ogrodu. Ważne jest też, abyśmy podjęli decyzję, czy wybieramy oświetlenie tradycyjne czy też LED lub solarne. Ponadto zdecydować należy także, czy nasze oświetlenie ogrodowe będzie z czujnikiem ruchu lub na pilota. Oświetlenie ogrodowe ma nie tylko zapewnić komfort i bezpieczeństwo po zapadnięciu zmroku ale również ciekawie podświetlić nasz ogród, by również w nocy cieszył on nasze oko. 

Oświetlenie Solarne Do Ogrodu

Ogromną zaletą lamp solarnych jest fakt, że za dnia gromadzą z promieni słonecznych energię, którą wykorzystują w nocy. Na dodatek ich koszt nie jest wygórowany, zawsze wybierajmy te dobre jakościowo by posłużyły nam na dłużej. Dodatkowo, lampy solarne są znakomitym rozwiązaniem, jeżeli chcemy oświetlić miejsce trudno dostępne lub oddalone od naszej sieci energetycznej. Dzięki temu nie będzie dotyczył nas problem podciągnięcia jej w odpowiednie miejsce, zazwyczaj wystarczy wbić lampę lub lampy w interesujące nas miejsce. Lampy solarne posiadają różne kształty, piękne kolory światła i dają przyjemne i ciepłe oświetlenie.

Oświetlenie Ogrodu Led

Alternatywą dla oszczędnego oświetlenia jest z pewnością zastosowanie lamp ledowych. Zdecydowanie zaoszczędzimy na tym rozwiązaniu a nasze rachunki będą nawet o kilkadziesiąt procent niższe niż w przypadku, gdy zdecydowalibyśmy się na standardowe oświetlenie. Dodatkowo, warto wzbogacić użycie tego typu oświetlenia o czujnik ruchu. Dzięki czemu oświetlenie będzie reagowało wówczas kiedy wyczuje ruch. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie również dla naszego bezpieczeństwa, bowiem zapalenie się światła led, daje nam jasny sygnał że coś lub ktoś przechodził obok i porusza się w danym obrębie naszego ogrodu.

Pozostałe Oświetlenie Do Ogrodu

  • Lampy najazdowe – Charakteryzują się one niezwykłą odpornością na wszelakie warunki pogodowe. Lampy najazdowe idealnie sprawdzają się np. do wytyczenia drogi przy naszym podjeździe czy ścieżki w naszym ogrodzie. Są bardzo popularne i często wykorzystywane, chociaż warto zaznaczyć, że efekty świetlne przez nie generowane mogą być mocno ograniczone,
  • Kinkiety – to najbardziej popularny rodzaj lampy, jeśli chcemy oświetlić okolicę naszego domu a lampy powiesić na ścianach. Kinkiety mogą być np. płaskie, dzięki czemu mocowanie niemal nie będzie odstawać od ściany. Same kinkiety często wyposażane są nie tylko w czujniki ruchu, o których już wspominaliśmy, ale również czujniki zmierzchu. Dzięki temu zawsze uruchomią się one o właściwej porze.
  • Reflektory – idealnie sprawdzają się w przypadku oświetlania konkretnych roślin czy innych elementów naszego otoczenia, ponieważ dokładnie możemy kierować strumieniami ich światła – do tego jest ono naprawdę mocne oraz skupione. Halogeny możemy montować nie tylko na budynkach, ale również na ziemi, do tego bardzo często wykorzystane są do oświetlania oczek wodnych.
  • Słupki – Mają różną wysokość, dzięki czemu będziemy mogli wybrać takie, które nam najbardziej odpowiadają. W tym wypadku ważne jest jednak to, aby lampy te nie oślepiały ani nas, ani np. naszych sąsiadów, dlatego warto bardzo przyłożyć się do dobrania ich odpowiedniej wysokości.

oświetlenie ogrodu galeria