Pielęgnacja ogrodu jest bardzo istotna, jeżeli chcemy uzyskać zadowalający efekt, posiadać wokół siebie zadbaną zieloną przestrzeń. Ogród żyje, zmienia się w czasie. Inaczej wygląda latem, inaczej zimą, zupełnie innych kolorów i charakteru nabiera wiosną i jesienią. Zaplanowanie i zrealizowanie prac związanych z zakładaniem ogrodu to niestety tylko przedsmak do wykonywania dalszych czynności. Właściwe podejście do tematu pielęgnacji pozwoli wam rozwinąć swoje zielone obszary terenu wokół domu w bajkowe ogrody, które napawają dumą swoich właścicieli. Kluczową rolę będzie tu odgrywać regularność naszych prac pielęgnacyjnych. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze, że prawidłowe podejście do utrzymania porządku w ogrodzie musi uwzględniać określone czynności w poszczególne pory roku. Doskonale wiemy, że ogród stanowi wizytówkę domostwa. Utrzymanie jej w najwyższym standardzie może przysporzyć wiele trudności i kłopotów. Z tego tytułu wielu inwestorów oraz klientów indywidualnych decyduje się na wykupienie usług pielęgnacyjnych firm ogrodniczych, takich jak nasza.

Jak wygląda pielęgnacja ogrodu?

Pielęgnacja ogrodu to bardzo odpowiedzialne zadanie, od którego zależy czy nasz ogród będzie się rozwijał w pożądanym przez nas kierunku. W zależności od potrzeb jakie ma spełniać ogród dobierana jest roślinność adekwatna do podejmowanych tam aktywności. Jeśli chcemy by nasz ogród spełniał pokładane w nim nadzieje musimy mieć na uwadze, że jednym rodzajom roślinności należy poświęcić więcej uwagi niż wymagane jest to przy innych. Najmniej angażujący do prac w tym zakresie jest ogród w stylu minimalistycznym.

Jednym z podstawowych obowiązków podejmowanych przez właściwie podchodzącego do swojej pracy ogrodnika są przycięcia roślin. Można wyróżnić dwie funkcje tych zabiegów:

 • cięcia obumarłych pędów i gałęzi
 • cięcia formujące – wzmacniające rośliny i nadające im optymalny kształt

Nie mniej istotne jest również nawożenie. Jeśli mamy krzewy na swoim „skrawku zieleni” musimy pamiętać, że nie jest to ich naturalne środowisko, dlatego trzeba stosować nawozy mineralne. W zależności od gatunku występującej w Twoim ogrodzie rośliny, jej wieku czy obecnej pory roku trzeba zmieniać rodzaj nawozu. Trawnik musi być regularnie pielęgnowany poprzez koszenie, podlewanie, wapnowanie czy wertykulacje. O ile dwie pierwsze czynności możemy samemu wykonać bezproblemowo w innych wypadkach potrzebujemy mieć stosowną wiedzę by nie „spalić” trawnika. Do tych czynności aby je wykonać w pełni profesjonalnie potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Do takiego zabiegu jak filcowanie ponadto potrzebne jest duże doświadczenie, albowiem możemy usunąć systemy korzeniowe zamiast starej zużytej warstwy glebowej. Dużo kłopotów może przysporzyć nam używanie na własną rękę środków chemicznych. Zamiast adekwatnej ilości tych specyfików do potrzeb roślinności możemy użyć ich w nadmiarze lub niedomiarze powodując jeszcze gorszy efekt niż zastany.

 

Pielęgnacja ogrodu – nasza oferta

Oferujemy całoroczną pielęgnację ogrodów oraz konserwację towarzyszącej im infrastruktury. Nasza oferta obejmuje m.in.:

 • serwis systemów automatycznego nawadniania
 • zabiegi pielęgnacyjne trawników (koszenie, grabienie, wertykulacja, areacja, odchwaszczanie, nawożenie)
 • odchwaszczanie rabat
 • nawożenie bylin, krzewów i drzew
 • zwalczanie szkodników
 • zabezpieczanie roślin przed zimą
 • wykonywanie cięć prześwietlających i odmładzających oraz formowanie roślin
 • wycinka tradycyjna i alpinistyczna drzew

Pielęgnacja ogrodu z firmą Ekoland – dlaczego warto?

 • Nasza firma od lat zajmuje się budową ogrodów, a także ich pielęgnacją
 • Posiadamy wiedzę, sprzęt oraz przeszkolonych pracowników, którzy prowadzą pielęgnacje ogrodów
 • Dla każdego klienta przygotujemy indywidualną ofertę
 • posiadamy ogromne doświadczenie w pielęgnacji ogrodów